DUGUN FOTOGRAFI HAKKINDA HER SEY

Fotoğraf ve video çekimi, pasta, düğün mekanı ve elbise kadar, bir düğünde olmazsa olmaz en önemli iki şeydir.  Onlar, duvarlarını süsleyecek ve sonsuza dek saklayacağın fotoğraflar… Önceden belirlemediğiniz bazı adımlar yüzünden bir daha tekrarlayamayacağınız bir an olduğu için en büyük pişmanlıklarınızdan biri olabilir.. Düğün fotoğrafçılığına dair bazı ipuçları aşağıdadır!

 

İstediğiniz Fotoğraf Tarzına Karar Verme

Birçok fotoğrafçının web sitesine göz attığınızdan emin olun ve farklı tarzlara göz atın, ardından sizin için doğru olanı seçin. Düğün forumları ilham almak için harika yerler ve diğer çiftlerden de fotoğraf konseptleri için düşündüklerini doğrudan öğren.

Artistik Stil

Fotoğrafçının, kendilerine özgü ve kendine özgü olabilecek kendi kişisel stilini geliştirdiği konsepttir. Yani isi onlara bırakmak demek.

 

Belgesel stil

Fotoğrafçılar gazeteciler gibidir, tam olarak ne olduğunu ve genellikle herhangi bir fotoğrafı yönlendirmeden veya sahnelemeden fotoğraf çekme tekniğidir. Adini doğal ortam olarak da duyabilirsiniz.

Sanatsal stil

Fotoğrafçıları, arka filmde ve sıklıkla editör tarzında çekim yapma eğilimindedir. Ancak düğünlerde fotoğraf isigi oldukça önemlidir. Düğünü doğal ışıklarla çektirmeye çalışmalısınız.

 

Profesyonel Düğün Fotoğrafçısı Kiralama?

Düğünde bulunacak bir fotoğrafçı kiralamak işe ya da bir arkadaşınızın bunu yapmasına izin vermek daha ucuz olabilir, ancak her zaman pasta kesme ya da buket atma gibi özel anları yakalayamama gibi bir riski her zaman vardır. Bu olayları öngörmek ve deneyimine sahip olmak gerekir. Düğün fotoğrafçılığının ne kadar önemli olduğuna sadece siz karar verebilirsiniz.

 

Bir Fotoğrafçı Nerede Bulunur?

Düğün fotoğrafçıları, telefon defterinde, yerel gazetelerde, çevrimiçi ortamda, çok kolay bulunabilir, ancak bir düğün fotoğrafçısı bulmak için en iyi yolu, yakın zamanda evli olan arkadaşlara onların nasıl bulduğunu sormaktır. Fotoğrafın stilini beğendiyseniz arkadaşlarınızdan fotoğraflarını görebilirsiniz, aynı zamanda fotoğrafçının gün içinde nasıl bir teknik kullandığını ilk ağızdan size bildirebilecekler. Harika bir başka kaynak ise, mekanı tanıyan daha önce tecrübe sahibi birilerine ulaşmak.

 

You may also like

Hayallerinizdeki gelinlik için sizi showroomlarımıza bekliyoruz. 

Rezervasyon Yap