GELIN BUKETI TASARIMI

Güzellik detaylarda saklıdır ve gelin buketi, gözden kaçırmaması gereken bir düğün detayıdır. Basit görünen bir çiçek buketi, bir gün boyunca tutmanız için bir araya getirilmiş çiçeklerden daha fazlasıdır. Düğün buketleri aslında şans ve bereket simgeleyen asırlık geleneğin bir parçasıdır ve buket atmak bu şansı başkalarına da vermek içindir. Bu günlerde, düğün buketi kendini ifade etmenin yanı sıra gelinlik ve düğün temasını mükemmel bir uyum içinde bir araya getiren önemli bir gelin aksesuarıdır.

Bu yazıyı okurken, doğru buketleri, buket fikirlerini ve popüler düğün çiçeklerini seçmenin basit ipuçlarını içeren gelin buketleri hakkında bazı ipuçları bulacaksınız.

 

Düğün buketi seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Diğer düğün öğelerinde olduğu gibi, düğününüz için kişisel bir el buketi oluştururken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey vardır. Mükemmel gelin buketi seçiminde bazı basit ipuçları için aşağıdaki listeyi okuyun.

1. Tarzınız ve kişiliğiniz Hangi çiçekleri seçeceğiniz kişisel zevkinize bağlıdır. Doğru ya da yanlış bir seçim yok, bu yüzden sadece kendini zevkinize en yakın parçaları bir araya getirin. Ancak, düğün bütçeniz ve elbette favori çiçeklerin kullanılabilirliği gibi diğer faktörlere dikkat etmeniz önemlidir.

2. Buketinizin özel anlamları Duygusal olarak, kişisel anlamları ile dolu ve size değerli bir anı hatırlatan bir çiçek buketini kim istemez. Düğününüz hayatınızdaki en önemli kutlamalardan biridir ve her küçük detayın mükemmel olmasını istersiniz. Güzel anılarla dolu güzel bir düğün buketinden daha mükemmel ne olabilir? Nişanlınız size bir buket lilyum hediye ettiyse, gelin buketindeki lilyumlara sahip olmak, karısı olmaya karar verdiğiniz günü size hatırlatacaktır. Ayrıca kalbinize yakın olan anlamlara sahip çiçekleri tercih edebilirsiniz. Örneğin, ilişkinizin saf ve samimi bir aşkı olmasını isteyebilirsiniz. Daha sonra bu anlamı taşımak için bebeğin nefesini (samimiyet gösteren) ve kırmızı gülleri (aşkı simgeleyen) birleştirebilirsiniz.

3. Buket tarzı Bu nokta biraz tekniktir. Düğün buketi tarzınızı seçerken, buketinizin gelinlik ve kendi temanızla eşleşeceğinden emin olun. Ufak buket küçük bir gelinle olurken, uzun boylu bir gelin ile iyi olmayabilir. Orantıları dikkate almayı her zaman unutmamalısınız. Bir buket, görünüşünüzü daha fazla bastırmamalı ve içinde kaybolmamalı.

4. Düğün temanız ve renk düzeniniz Düğün temanız göz önüne alındığında çiçek önemli bir nokta. Buketinize hükmedecek renklere karar vermeniz gerekir. Yaz temalı düğününüz için klasik beyaz güllerin seçilmesi mükemmel olurken, sonbahar temalı düğününüz için mavi güller seçmek daha iyi bir fikir olabilir. Düğünün olabildiğince uyumlu olmasını istersiniz. Bu nedenle, buketiniz düğün temanız ve renk paletinize uygun olmalıdır.

You may also like

Hayallerinizdeki gelinlik için sizi showroomlarımıza bekliyoruz. 

Rezervasyon Yap