HAUTE COUTURE HAKKINDA HER ŞEY

Moda hakkında bir şeyler biliyorsanız veya moda dünyasında neler olup bittiğine dikkat ederseniz, haute couture kelimelerini duydugunuza eminim.Bu kelimeler her zaman moda oluyor, ama bir moda uzmanı değilseniz, muhtemelen ne anlama geldiğiyle ilgili hiçbir fikriniz yoktur. Daha sık olmamakla birlikte, haute couture ifadesi sadece bir ton karışıklık ya da terimin kötüye kullanılmasına neden oluyor. Simdi bu karışıklığı temizleme zamanı! İşte haute couture moda hakkında bilmek isteyebileceğiniz her şey.

Haute couture ne anlama geliyor?

Birçok insan, haute couture’un sadece bir giysinin el yapımı olduğu anlamına gelen yaygın yanlış inanışa inanır. Bu biraz doğru olsa da, kelimenin çok belirsiz, kolay anlaşılır bir tanımıdır. Sonuçta, bir atkı örebilir ve bu tanıma göre haute couture dersiniz ki bu kesinlikle değil.

Tanım olarak, haute couture, “elle baştan sona, yüksek kaliteli, pahalı, genellikle sıra dışı kumaştan yapılmış ve detaylara aşırı dikkatle dikilmiş ve çoğu zaman zaman alıcı, en deneyimli ve yetenekli anlamına gelir”.

Terimden çok el yapımı olandan çok daha fazlası var ve bu diğer detaylar, moda severlerin gözünde haute couture olarak kabul edilen ürünlere prestij katar.

Genellikle haute couture giyim anlamına gelir; Ancak, haute couture aslında moda tasarımcıları ya da görünüşleri yaratan moda evleri anlamına da gelebilir.

Kim haute couture tasarlıyor?

Bu tür zarif kıyafetler yaratan tasarımcıların ve moda evlerinin listesi cok az, zaman alıcı ve pahalı bir haute couture serisini üretmeye başlamak o kadar da kolay bir is değil.

 

You may also like

Hayallerinizdeki gelinlik için sizi showroomlarımıza bekliyoruz. 

Rezervasyon Yap