HAUTE COUTURE HAKKINDA HER ŞEY

Eminim moda hakkında bir şeyler duydunuz ya da moda dünyasında neler aldınız, haute couture duyarsınız. Daha yaygın olmasa da, haute couture sadece bir ton karışıklığa veya terimin yanlış kullanımına neden olur. Şimdi karışıklığı temizleme zamanı!

Haute couture ne anlama geliyor?

Birçok insan, haute couture’un sadece bir giysinin el yapımı olduğu anlamına geldiğine dair yaygın yanlış kanıya inanır. Bu biraz doğru olmasına rağmen, kelimenin belirsiz, anlaşılması kolay bir tanımıdır. Sonuçta, bir atkı oluşturabilir ve kesinlikle bu tanıma göre haute couture diyebilirsiniz. Tanımı gereği, haute couture, alıcı elden-uca, yüksek kaliteli, pahalı, genellikle alışılmadık kumaştan yapılmış ve detaylara özenle dikilmiş ve çoğu zaman zaman alıcı, en deneyimli ve yetenekli anlamına gelir. El yapımı ürünlerden çok daha fazlası var ve bu diğer detaylar moda severlerin gözünde haute couture olarak kabul edilen ürünlere prestij katıyor. Genellikle haute couture kıyafetler anlamına gelir; Ancak, haute couture aslında moda tasarımcıları veya görünüm yaratan moda evleri anlamına gelebilir.

Haute couture kim tasarlıyor?

Böyle zarif kıyafetler yaratan tasarımcıların ve moda evlerinin listesi, çok zaman alıcı ve pahalı olan çok haute couture serisi üretmeye başlamak o kadar kolay değil.

You may also like

Leave a comment

Rezervasyon

Name your new wishlistCancel
Create Wishlist and Save

Open chat