NEDEN AKSESUARLARA İHTİYACIMIZ VAR?

Düğün aksesuarları söz konusu olduğunda, bazı gelinler seçim yapmakta zorlanır. Bununla birlikte, yapılan seçimlerin sizi nasıl hissettirdiği de oldukça önemli. Çok çeşitli düğün aksesuarları mevcut olabilir, ancak bunların hangileri sizin karar vermelisiniz. Kendi düğününüz için hangi aksesuarları seçmeniz gerektiğinden emin değilseniz yazımıza göz atmayı unutma!

Neden Gelin Aksesuarlarına İhtiyacım Var?

Aksesuarlar genellikle gereksiz detaylar olarak görülür, ancak bu görüş çok eskilerde kaldı. Gelin aksesuarları, en sade gelinlikleri bile geliştirebilecek şık bir dokunuş katar ve genel düğün temanızla düğün kıyafetlerinizi birbirine uyumlu hale getirir. Sadece ufak bir tüy detayı kullanmanın 1920’lerdeki görüntüyü nasıl tamamladığını veya pırıl pırıl bir pırlantanın prenseslerden ilham alan bir gelinlik için nasıl mükemmel olduğunu düşünün.

Bazı gelin aksesuarları birer gelenek olarak başlamıştır. Örneğin bir duvak, bir gelinin saflığını simgeleyen bir geleneğin parçası olmuştur. Bu günlerde, çoğu gelin sembolik anlamını bilmeden, aksesuarların estetik değerlerine daha çok odaklanır. Sonuçta, her şey size bağlı. Düğün gününüzde size güzel ve rahat hissettiren hiçbir şeyden kaçınmayın.

Düğün aksesuarları, ister geçmiş olsun olmasınlar, eğlencelidir ve düğün gününüze ekstra bir dokunuş katabilirler. Jartiyerler, pelerinler, buketler  ve daha fazlası… Düğün günününüz için harika düğün aksesuarları bir araya getirebilirsiniz.

Duvak

Duvakların yıllar önce amacı Eski Yunanlılar ve Romalılar tarafından belirlenmiştir.Kötü ruhlara karşı derin bir korku duymalarından dolayı, gelinleri korumak için duvak kullanıldı. İlk duvaklar kalın ve kırmızıydı ve gelinin başını örtüyordu ve onlara göre kötülük ruhlarını korkutuyordu Duvak modelleri arkasında birçok farklı anlamı vardır ve baktığınız zamana ve kültüre bağlı olarak farklı sebepler bulabilirsiniz. Ancak bugünlerde gelin olarak, istediğiniz herhangi bir stil duvak seçebilir ve sadece gelin görünüşünü geliştirdiğini, kötü ruhları korkutmayacağını bilebilirsiniz. Yıllar geçtikçe, daha uzun olan duvaklar, tarz olarak önemli ölçüde değişti. Ancak günümüzde, duvak daha çok gelinin tarzına dayanmaktadır. Pek çoğu, duvak ve ya bazı geleneksel taçlardan ziyade çiçek taçlarını tercih ediyor.

Saç Aksesuarları

En önemli şeyler son rötuşlar: ayakkabılar, mücevherler ve özellikle de gelin saç aksesuarlarınız. Basit veya ışıltılı bir saç tokası gelin stilinizi değiştirebilir ve geliştirebilir, böylece doğru olanı seçmeniz gerekir! Süslenmiş taçlardan, vintage esintili saç taraklarına kadar, bu gelin saç aksesuarları, büyük gününüze mükemmel bir tamamlayıcı olabilir. Saç tokaları saçlarını açık bırakmayı planlayan kızlar için idealdir. Saçlarınızı düzenli tutmaya ve güzel bukleler arasında yüzünüze sıcacık bir hava katmaya yardımcı olur.

Eldiven

Şimdi daha da aşağıya iniyoruz, bazı gelinlerin gelin görünümünü tamamlamak için giydiği eldivenleri hepimiz biliyoruz. Birkaç çeşit düğün eldiveni var! Peki hangisi senin için doğru seçim?Parmaksız eldivenler yüzüklerin değişimi için mükemmel bir alternatif. Parmaklar kaplanmadığından, kendinizi çok beklenen sembolik tören içinde hissetmezsiniz. Bunları uzun ya da kısa formlarda bulabilir, ince ellerinizin fotoğraf karelerinde zarif görünmesini sağlar. Kısa eldiven veya bilek eldivenler uzun kollu gelinlikler için mükemmel bir uyum sağlar.Elbiseler gibi, eldivenler de farklı malzemeler ve kumaşlarla yapılır . En basit kural, gelinliğinizin kumaşını tamamlayan bir malzeme seçmektir. Ayrıca düğünün temasını ve mevsimini de göz önünde bulundurun.

 

You may also like

Hayallerinizdeki gelinlik için sizi showroomlarımıza bekliyoruz. 

Rezervasyon Yap